04 Led

3. VÝZVA – Krása a sport?

Nejsem zrovna ten typ ženy, který ráno stráví v koupelně dvě hodiny a své líčení dovede k úplnému mistrovskému dílu. První překážkou je především moje postel, kterou mám tak moc ráda a velmi těžko ji každé ráno opouštím. Další překážkou, řekla bych asi tou nejzásadnější, byly veškeré moje pokusy, které většinou vedly k vytvoření takových velkých omalovánek na mém obličeji, i když moje představa a záměr byl úplně jiný. K tomu jsem ještě občas přidala místo krému na obličej mentolový krém na ošetření nohou a měla jsem takové opravdu svěží probuzení do nového dne. Upřímně, vůbec mě nebavilo líčit se a brala jsem to spíš jako ztrátu času než zábavu.

Až když jsem před několika lety potkala mou kamarádku Kačku Vitákovou, která je úžasnou vizážistkou a nezávislou poradkyní Mary Kay. Je to právě jedna z těch šťastných, která svou práci miluje a rozumí tomu, co dělá a proč to dělá. Nikdy se mi u ní nestalo, že by mi vnutila nějaký produkt, který by byl prostě úžasný, spíše úžasně drahý, jako se mi to stalo už několikrát u jiných kosmetických poradkyň. Pak jsem se po nějakou dobu musela skrývat kvůli velké alergické reakci, protože mám velmi citlivou pleť, tedy já jsem celkově hodně citlivá, rozbrečí mě totiž ianimovaný film pro děti

Na prvním setkání jsem tedy málem spadla ze židle, když mi spočítala cenu všech kosmetických produktů, ze kterých jsem byla nadšená a chtěla jsem je všechny najednou, nejlépe hned teď. Můj velký údiv byl způsoben hlavně tím, že mi bylo dříve úplně jedno, co si naplácám na obličej a podle toho vypadala i výše mé investice do těchto produktů. Naštěstí Kačka mi rozumně vysvětlila, že nepotřebuji úplně všechny a najdeme společně pro začátek takový nový úspěšný start v péči o mou pleť. U produktů kosmetiky Mary Kay vám stačí nanášení opravdu malé vrstvy, aby vám vydržely delší dobu a abyste za nějakou dobu pocítili výrazné zlepšení. Ale jak tomu bývá úplně u všeho, co děláte a chcete mít nějaké výsledky, vyžaduje to pravidelnost a takovou trochu disciplínu. Dříve se mi stávalo celkem často, že jsem večer padla do postele a na nějaké odličování jsem buď neměla náladu, anebo mi nezbyl čas, protože jsem zhruba do 5 vteřin uprostřed věty usnula. Ti, co mě znají, ví moc dobře, že si nevymýšlím a mluvím naprostou pravdu.

A jaký je ještě osobně pro mě další velký benefit. Co třeba spojení sportu a líčení? Většinu lekcí mám v průběhu týdne po práci, do které ať chci nebo nechci, se snažím nalíčit, rozumějte make-up, řasenka, lesk na rty, žádné velké umění. Ale co je pro mě nejpřínosnější? Asi to, že po lekci už nevypadám jako zombie, neštípe mě v očích zbytek makeupu a nemám celý zarudlý obličej. Mary Kay prostě vydrží skoro všechno, i hodinový nápor na mé lekci. Samozřejmě, nevycházím ze sálu jako bych právě absolvovala hodinové líčení u vizážistky, přeci jen jsem se „trochu“ zapotila. Ale také už si mě nikdo nemůže splést s komparsistkou na natáčení nového hororu.

Tímto bych moc chtěla poděkovat  Katce Vitákové , že je mou stálou kosmetickou poradkyní a vlastně i také takovou terapeutkou. Mohu ji jedině doporučit, pokud hledáte někoho, kdo se o vás dobře postará, vyslechne vás, zjistí, co potřebujete VY individuálně. Každou další návštěvou se budete cítit prostě famózně!