15 Kvě

BubbleStar – KONCERT VÍTĚZŮ

  • Květen 15, 2017
  • Akce

 “……..a vylétla vaše bublina, je jen na vás, jestli se z ní zrodí hvězda nebo jen tak praskne ve vzduchu a nic z ní nezbude………..”

Tak přesně tímto mottem začala Celopražská pěvecká soutěž BubbleStar, kterou již 4. rokem pořádá ZŠ Nad Přehradou a záštitu nad ní převzala Městská část Prahy 15. Myslíte si, že je to jen další pěvecká soutěž, po které děti odejdou s diplomem a malým lízátkem jako poděkování za jejich účast? Tady je to právě naopak, tahle zkušenost může pro ně být úplným začátkem a novým startem.

Když jsem před 3 roky dostala možnost moderovat a provádět tak celým programem soutěže, byla jsem nadšená, ale zároveň neskutečně nervózní. Večer před velkým dnem D jsem si vše připravila – úvodní slovo, jak vše po sobě bude navazovat a jak to bude hezky „šlapat“. Ale někdy je realita úplně jiná. Když jsem si stoupla na pódium, poprvé v mikrofonu uslyšela svůj hlas, najednou jsem měla v hlavě úplné prázdno. A tak jsem tam jen stála a tiše koukala na soutěžící, porotu, organizátory a skoro jsem nebyla schopná ani dýchat. Nakonec jsem přeci jen sebrala odvahu. Stejně jako to musí udělat všichni soutěžící, kteří stojí na prknech, co znamenají svět a ještě k tomu všemu zazpívat. Jenže zpívejte, když máte trémou roztřesené celé tělo, stažený krk a ještě vás sleduje minimálně dalších 50 lidí, kteří čekají, cože to ve vás vlastně je?

Ale tato soutěž vůbec není o mně. Já tady totiž mohu popsat pouze dojmy a pocity z mého pohledu. Přesto pro mě znamená mnoho. Je to naděje, že máme kolem sebe tolik talentovaných dětí, které mají o „něco“ zájem, a to je především hudba a zpěv. Ještě když se to spojí s tancem, přijdu si jako v sedmém nebi a šťastná. Jestli něco spojuje lidi, je to podle mě jednoznačně hudba a prožitek z ní. Mám neskutečnou radost, když vidím, jak se děti každý rok zlepšují, pracují na sobě a na koncerty některých soutěžících bych se klidně vydala hned teď. Těmto dětem totiž ke štěstí nestačí jen několikrát změnit status na facebooku, udělat co nejvíce selfíček. Oni chtějí prostě něco víc. A přesně tenhle pocit, dokázat něco víc, se jim všichni na soutěži snažíme předat a podpořit je v tom, co je baví a v čem jsou opravdu dobří.

Porota je spravedlivá, dokáže motivovat, pochválit a pozitivně naladit soutěžící. Cítím, že v této soutěži se netolerují ani žádné hvězdné manýry soutěžících, kteří si myslí, že už jsou skuteční zpěváci. A jelikož jsou naši porotci naprostí profesionálové, dokáži bravurně vnést do hodnocení i konstruktivní „kritiku“, která rozhodně není na škodu a děti tak jasně vědí, na čem by do příštího ročníku mohly pracovat a co konkrétně pořádně vypilovat.

Z jednotlivých kol I. a II. kategorie soutěže, které se uskutečnily 10. 5. a 11. 5. 2017, bylo vždy vybráno 5 nejlepších zpěváku. A řeknu vám, že to nebylo vůbec jednoduché. Z počtu téměř 70 dětí základních škol i gymnázií z celé Prahy, musela porota vybrat 10 zpěváků a zpěvaček, kteří budou mít možnost zazpívat si na Koncertě vítězů. Na tento koncert, který se uskuteční v neděli 21. 5. 2017 od 18h v Domě občanské vybavenosti Petrovice, vás všechny srdečně zvu.

Rozhodně si nenechte ujít tuto jedinečnou příležitost. Tady se rodí skutečné hvězdy, které na zem ale jen tak nepadají. Těší se na vás celý tým Celopražské pěvecké soutěže BubbleStar.

Výstřižek