03 Úno

5. výzva – Což takhle dát si smoothie?

Obdivuji spolubydlící v mnoha ohledech – je krásná, chytrá, talentovaná a s dobrým srdcem na dlani. V jedné maličkosti obzvlášť, protože té si všímám každý den a dělá ji s takovou pečlivostí a precizností, že mi nad tím někdy zůstává rozum stát. Každé ráno vstává o hodinu dříve, aby si připravila své oblíbené smoothie. Já jsem osobně ráda, že ráno vůbec vstanu z postele, protože miluji spánek. Jsem ráda, že najdu koupelnu, kuchyň, abych si dala kávu, která je mimochodem již dávno připravená a vezmu si všechno, co potřebuji sebou do práce, tedy alespoň polovinu věcí.

Občas si z ní dělám srandu, že je banánová královna. V kuchyni máme nonstop banány různých velikosti a barev a mnoho dalších druhů ovoce, ale banány prostě vedou. Tak nějak jsem si na to zvykla, a když jsem jednou přišla domů z práce a banány tam nebyly, myslela jsem, že se snad odstěhovala. Na druhou stranu já jsem zase posedlá pálivou chilli omáčku a miluji jalapenos, které si dávám snad ke všemu možnému. Ale asi každý z nás má to své oblíbené, na čem si tak trochu „ujíždí“.

Upřímně nejsem odborník na smoothie. Abych pravdu řekla, nejsem odborníkem na nic, co se týká práce v kuchyni. Dříve jsem vaření neměla příliš v lásce a brala jsem to jen jako ztrátu času. Postupem času jsem změnila názor a říkám si, proč si neudělat každý den jen čas sama pro sebe? Dát si záležet na tom, abychom si trochu pohráli s fantazií a připravili si něco zdravého a dobrého? Vyjde nás to o mnoho levněji, a ještě si můžete být jistí, že si dopřáváme ty správné ingredience přesně dle naší chuti a představ. Vzhledem k tomu, že všichni kolem mě, propadli zázraku v podobě smoothie, chtěla jsem to také vyzkoušet.

Samotná příprava smoothie není náročná. Tím myslím přesně tu chvíli, kdy už máte vše připravené v mixeru a stisknete tlačítko start. Tajně jsem si půjčila smoothie maker mé spolubydlící a vše bylo připravené, jen zmáčknout tlačítko. V tom mi začal zvonit mobil, a jak jsem se k němu v rychlosti rozběhla, zavadila jsem o šnůru mixeru, zakopla jsem a zůstala ležet na zemi s celým obsahem smoothie na mých zádech. Ráda bych vám doporučila nějaký recept na mé oblíbené smoothie. Bohužel nevím, jak by mé první smoothie chutnalo, nestihla jsem ho totiž ochutnat.

Proto vám raději dám tip na ověřený recept z mé první kartičkové kuchařky „Smoothie pro duši“, tedy vůbec první kuchařky, kterou jsem si kdy koupila. Je tam krásně vše popsané, vysvětlené, s příběhem, návodem postupu, prostě ideální i pro děti, tedy i mě …Myslím, že takto by mohlo být zpracováno více kuchařek – jednoduše, přehledně, originálně a hlavně s obrázkem.

A tady je jeden z receptů, který mě nejvíce zaujal