14 Úno

Muži jsou lovci. Ženy jsou sběračky?

Postupem času začínám brát veškeré situace týkající se vztahů s nadhledem. Musím přiznat, že jsem tento článek napsala více než před rokem. Několikrát už jsem na něj „náhodou“ narazila a hledala ten správný čas, kdy už budu mít ten dostatečný odstup. Myslím, že dnes by mohl být ten ideální den. Berte to prosím i vy s trochou nadsázky. Třeba se i zasmějete. Je to někdy tak jednoduché, až si jen my sami dokážeme vše pořádně zkomplikovat.

Muži mě nepřestávají fascinovat a udivovat každým dnem. Přestože si myslíte, že vás nevnímají, tak jsou vám pak schopni zopakovat detailně váš 30 minutový monolog. Nemyslete si, oni vás opravdu poslouchali, jen při tom také stihli přečíst noviny, podívat se na sport nebo jen tak nezaujatě koukat. A teď když se vrátím o více než dva roky zpět, musím se opravdu upřímně smát. Pořád si říkáte „Co je špatně“ a nejde vám to vymazat z hlavy. Čím více se snažíte, tím více nad tím pořád dokola přemýšlíte. Jediným následkem je to, že si do života nepřitahujete ty „pravé muže“ a oni prý jsou, viděla jsem na vlastní oči několik živoucích důkazů. Můžete si připadat jako malé, roztomilé, vyklepané koťátko, co se sedí v koutě. Všichni se na něj přijdou podívat, rozplývají se, jak je úžasné, pohrají si a pak je to prostě přestane časem bavit. Bum a v hlavě vám jede další myšlenka „Proboha proč“? Proč já? Dneska bych už jen řekla, neřešte to, naučte se tuto lekci a jděte s novou zkušeností dále. Protože muži jsou přeci lovci, mají své genetické kódy. Takže pokud to správně chápu tak muži loví, loví, loví a v podstatě je jim to umožněno. Dokonce co je na tom tak úžasného, je jim to i odpuštěno, protože to prostě tak mají nastavené, jsou to geny přeci. Dočetla jsem se, že ženy jsou takové sběračky. Takže bych to nejlépe uvedla na tom nejjednodušším příkladu, které snad každé ženě udělá radost, ano je to nakupování. V podstatě pravidelně naplňujeme jednu ze svých rolí sběraček a stejně někdy budeme ty šílené, nespořivé a rozhazovačné, prostě ženy.

A tak nám nezbývá nic jiného, než připustit tyto rozdílné pohledy na muže a ženy a přijmout je jako fakt. Přiznávám ale, že jsem vůbec nepochopila ty rozdíly, které někdy muži vidí na nás ženách. Pro jednoho můžete být přecitlivělá, psychicky labilní, protože se někdy prostě rozbrečíte. A tak si řeknete, budu silná žena a všechno zvládnu sama. Potom ale působíte jako uzavřená, chladná a nepřístupná královna, která nedokáže projevovat city a emoce. A ještě by to chtělo jít s dobou a být hlavně moderní. Takže kromě toho, že má muž jednu ženu – tedy vás, stihne milovat ještě další dvě, tři, čtyři a vůbec mu to nepřipadá divné. Nevíte jak, ale jste podle nich hysterická, když se vám tento moderní přístup k věci nelíbí. Toužíte tedy po nějakém upgradu, takže co třeba vyzkoušet poznat nějakého cizince? Ten je do vás ze začátku celý „fall in love“ a začínáte se stávat součástí jeho „all inclusive“ pobytu. To je tak, když všechno platíte, staráte se, vymýšlíte doprovodný program jako animátor na dovolené (jenže ten to má aspoň zaplacené a je u moře) a poskytnete veškerý full servis, který je zrovna potřeba. V průběhu pobytu si nestěžuje, že by byl s něčím nespokojený, právě naopak si myslíte, že je vše úžasné. V rámci dotazníku spokojenosti, který provedete formou sms, je to prostě rychlejší, se dozvíte, že to bylo „awesome“, ale pravděpodobně „it wasn´t it“ Takže jako další destinaci v budoucnu si oba dva vyberete asi něco jiného. Je potřeba hodně popřemýšlet, jak do příště vylepšit vaše doprovodné programy.

Po několika přešlapech se naučíte být sama se sebou a zjistíte, že i tak je vám dobře, začnete si totiž vážit sama sebe, svého času. Moc dobře si potom uvědomujete, že k utvrzování vaši hodnoty nikoho nepotřebujete. Někdy je to opravdu taková nečekaná jízda na horské dráze plná malých překvapení :-)

Takže vám přeji krásného Valentýna a mějte se rádi <3